ZUL602M3X10 Socket Head Cap Screw Ss 2 Mm Drive
infotip-icon
View other Screw dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Unit System
Metric
Thread Size
M3x0.5
Length
10 mm
Material
Stainless Steel
Thread Type
Fully Threaded
Head Type
Ultra-Low-Profile Standard
Drive Style
Socket
Finish
Plain
Thread Style
Fully Threaded
This spec is not available in the specification table.
Drive Size
2 mm
Material Grade/Class
316
Head Height
1 mm
Head Diameter
5.5"