Walter Titex DC1700518500A1WJ30EJ Jobber Drill 18.50mm Carbide
Drill Bit Size
18.50 mm
Overall Length
153.00 mm
Standards
DIN 6537 L
Shank Dia.
20 mm
Flute Length
101.00 mm
Drill Bit Size
18.50 mm
Overall Length
153.00 mm
Standards
DIN 6537 L
Shank Dia.
20 mm
Flute Length
101.00 mm
Decimal Equivalent
0.7283
Maximum Drilling Depth
77 mm
Decimal Equivalent
0.7283
Maximum Drilling Depth
77 mm