Walter Titex DC1700310500A1WJ30EJ Jobber Drill 10.50mm Carbide
Drill Bit Size
10.50 mm
Overall Length
102.00 mm
Standards
DIN 6537 K
Shank Dia.
12 mm
Flute Length
55.00 mm
Drill Bit Size
10.50 mm
Overall Length
102.00 mm
Standards
DIN 6537 K
Shank Dia.
12 mm
Flute Length
55.00 mm
Decimal Equivalent
0.4134
Maximum Drilling Depth
40 mm
Decimal Equivalent
0.4134
Maximum Drilling Depth
40 mm