Te Connectivity M325M-000005-100PG. Pressure Sensor, Gauge, 100PSI, Analogue
infotip-icon
View other Pressure Sensors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
30 V
Operating Temperature Max
125 °C
Operating Temperature Min
-40 °C
Supply Voltage Max
30 V
Supply Voltage Min
9 V
Operating Pressure Max
100 psi