Te Connectivity 2MM-R-S10-HT-02-F-TR Connector, Rcpt, 10POS, 1ROW, 2MM
infotip-icon
View other PCB Receptacles dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Plating
Gold Plated Contacts
Pitch Spacing
2 mm
RohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Connector Mounting
Through Hole Mount
No. of Contacts
10
No. of Rows
1
Product Range
AMPMODU 2mm