Startech FANBOX12 Axial Fan, 12 V Dc, Dc Operation, 72.94cfm, 4.7 X 4.7 X 1in
Brand:
Startech
Model:
FANBOX12
infotip-icon
View other Axial Fans dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Dimensions
4.7 x 4.7 x 1"
Supply Voltage
12 V DC
AC or DC Operation
DC
Air Flow
72.94 CFM
Width
1"
This spec is not available in the specification table.
Depth
4.7"
Height
4.7"
Product Description
  • Supply Voltage 12 V dc
  • Height 4.7in
  • AC or DC Operation dc
  • Width 1in
  • Depth 4.7in
  • Dimensions 4.7 x 4.7 x 1in