Schneider Electric NSYCR20WU2C Enclosure Heater, 110 → 250V Ac, 20W Input, 98mm X 38mm X 75mm
infotip-icon
View other Enclosure Heaters dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Width
38 mm
Depth
75 mm
Height
98 mm
Frequency
50/60 Hz
Supply Voltage
110 → 250 V ac
Series
ClimaSys CR
This spec is not available in the specification table.
Better World Product
Yes
Better World Verification
Green Premium
Input Power Rating
20 W