Schneider Electric LE3D12U7 Dol Starter, Star Delta, 11 Kw, 240 V Ac, 3 Phase, IP65
infotip-icon
View other Motor Starter dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Rated Current
12 A
Rated Voltage
240 V ac
Ip Degree Of Protection
IP65
Range
TeSys
This spec is not available in the specification table.
Pole Configuration
3P
Phase
3
Power Rating
11 kW