Schneider Electric LC1DT80AF7 LC1D Series Contactor, 110 V Ac Coil, 4-Pole, 80 A, 4NO
Depth
120 mm
Contactor Coil Voltage
110 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
80 A
Depth
120 mm
Contactor Coil Voltage
110 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
80 A
120 mm
110 V ac
-5°C
+60°C
80 A