Schneider Electric LC1DT60AF7 LC1D Series Contactor, 110 V Ac Coil, 4-Pole, 60 A, 4NO
Depth
120 mm
Contactor Coil Voltage
110 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Depth
120 mm
Contactor Coil Voltage
110 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
60 A
Contact Current Rating
60 A