Schneider Electric LC1DT40U7 LC1D Series Contactor, 230 V Ac Coil, 4-Pole, 40 A, 4NO, 690 V ac/dc
Depth
99 mm
Contactor Coil Voltage
230 V ac
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
40 A
Contact Voltage Rating
690 V ac/dc
Depth
99 mm
Contactor Coil Voltage
230 V ac
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
40 A
Contact Voltage Rating
690 V ac/dc
99 mm
230 V ac
40 A
690 V ac/dc