Schneider Electric LC1DT32BD LC1D Series Contactor, 24 V Dc Coil, 4-Pole, 32 A, 4NO, 690 V Ac
Depth
107 mm
4P
Contactor Application
Load Control
Contactor Coil Voltage
24 V dc
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
32 A
Contact Voltage Rating
690 V ac