Schneider Electric LC1DT20MD LC1D Series Contactor, 230 V Dc Coil, 4-Pole, 20 A, 4NO, 690 V ac/dc
Depth
99 mm
Contactor Coil Voltage
230 V dc
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
20 A
Contact Voltage Rating
690 V ac/dc