Schneider Electric LC1D18D7 LC1D Series Contactor, 42 V Ac Coil, 3-Pole, 18 A, 3NO, 690 V ac/dc
Depth
86 mm
Contactor Coil Voltage
42 V ac
Contact Current Rating
18 A
Contact Voltage Rating
690 V ac/dc