Schneider Electric LC1D12Q7 LC1D Series Contactor, 400 V Ac Coil, 3-Pole, 12 A, 3NO, 690 V Ac
Depth
86 mm
Contactor Coil Voltage
400 V ac
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
12 A
Contact Voltage Rating
690 V ac
Depth
86 mm
Contactor Coil Voltage
400 V ac
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
12 A
Contact Voltage Rating
690 V ac
86 mm
400 V ac
12 A
690 V ac
86 mm
400 V ac
12 A
690 V ac