Schneider Electric LC1D12GD LC1D Series Contactor, 110 V Dc Coil, 3-Pole, 12 A, 3NO, 690 V Ac
Depth
95 mm
Contactor Coil Voltage
110 V dc
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
12 A
Contact Voltage Rating
690 V ac
Depth
95 mm
Contactor Coil Voltage
110 V dc
Terminal Type
Screw
Contact Current Rating
12 A
Contact Voltage Rating
690 V ac