Schneider Electric LC1D115FD Contactor, 110 V Dc Coil, 3-Pole, 115 A, 65 Kw, 1NC + 1NO
Pole Contact Composition
1 NC + 1 NO
Poles Description
3P
Contactor Application
Reversing
Contactor Coil Voltage
110 V dc
Power Rating
65 kW
Contact Current Rating
115 A