Schneider Electric ATV930U75N4 Variable Speed Drive, 7.5 Kw, 3 Phase, 400 V Ac, 10.5 A, 13.8 A, ATV930 Series
Width
236 mm
Depth
409 mm
Mounting Mode
Wall Mount
Standard
EN/IEC 61800-3, EN/IEC 61800-5-1, IEC 13849-1, IEC 60721-3, IEC 61000-3-12, IEC 61508, UL 508C
IP Degree of Protection
IP21
[Us] Rated Supply Voltage
400 V ac
Series Name
ATV930
Current Rating
10.5 A, 13.8 A
For Use With
Asynchronous Motors, Synchronous Motors
Power Rating
7.5 kW
Device Application
Motor Control
This spec is not available in the specification table.
Output Frequency
0.1 → 599Hz
Overall Length
171 mm