Schneider Electric ATV930U55M3 Variable Speed Drive, 5.5 Kw, 3 Phase, 230 V Ac, 20.2 a @ 200 V Ac, ATV93 Series
Width
236 mm
Depth
409 mm
Mounting Mode
Wall Mount
IP Degree of Protection
IP21
[Us] Rated Supply Voltage
230 V ac
Series Name
ATV93
Current Rating
20.2 A @ 200 V ac
For Use With
Three Phase Asynchronous & Synchronous Motors
Power Rating
5.5 kW
Device Application
Motor Control
This spec is not available in the specification table.
Output Frequency
0.1 → 500Hz
Overall Length
171 mm