Schneider Electric ATV630U22N4 Variable Speed Drive, 2.2 Kw, 3 Phase, 480 V, 4.3 A, ATV63 Series
Width
144 mm
Depth
203 mm
Mounting Mode
Wall Mount
Standard
IP Degree of Protection
IP21
[Us] Rated Supply Voltage
480 V
Series Name
ATV63
Current Rating
4.3 A
For Use With
Asynchronous Motors, Synchronous Motors
Power Rating
2.2 kW
Device Application
Motor Control
This spec is not available in the specification table.
Output Frequency
0.1 → 500Hz
Overall Length
350 mm