Schneider Electric ATV630U22M3 Variable Speed Drive, 2.2 Kw, 3 Phase, 230 V Ac, 5.3 A, 6 A, 7.2 A, 8.4 A, ATV63 Series
Width
203 mm
Depth
350 mm
Mounting Mode
Wall Mount
Standard
IP Degree of Protection
IP21
[Us] Rated Supply Voltage
230 V ac
Series Name
ATV63
Current Rating
5.3 A, 6 A, 7.2 A, 8.4 A
For Use With
Asynchronous Motors, Synchronous Motors
Power Rating
2.2 kW
Device Application
Motor Control
This spec is not available in the specification table.
Output Frequency
0.1 → 500Hz
Overall Length
144 mm