Schneider Electric ATV340U15N4E Inverter Drive, 1.5 Kw, 3 Phase, 380 → 480 V Ac, 2.8 A, 3.5 A, 4.1 A, 4.9 A, 5.1 A, 6 A,
Width
232.5 mm
Depth
270 mm
Mounting Mode
Cabinet Mount
IP Degree of Protection
IP20
[Us] Rated Supply Voltage
380 → 480 V ac
Series Name
ATV340
Current Rating
2.8 A, 3.5 A, 4.1 A, 4.9 A, 5.1 A, 6 A
For Use With
High Performance Machines
Power Rating
1.5 kW
Output Frequency
0.1 → 599Hz
This spec is not available in the specification table.
Physical Interface
Ethernet
Overall Length
85 mm