Schneider Electric ATV340D11N4E Inverter Drive, 11 Kw, 3 Phase, 380 → 480 V Ac, 17.7 A, 21.9 A, 23 A, 27.7 A, 28.8 A, 34.7 A,
Width
249 mm
Depth
385 mm
Mounting Mode
Cabinet Mount
IP Degree of Protection
IP20
[Us] Rated Supply Voltage
380 → 480 V ac
Series Name
ATV340
Current Rating
17.7 A, 21.9 A, 23 A, 27.7 A, 28.8 A, 34.7 A
For Use With
High Performance Machines
Power Rating
11 kW
Output Frequency
0.1 → 599Hz
This spec is not available in the specification table.
Physical Interface
Ethernet
Overall Length
180 mm