Schneider Electric ATV320U55N4W Variable Speed Drive, 5.5 Kw, 3 Phase, 380 → 500 V Ac, 20.7 A, ATV320 Series
Width
300 mm
Depth
521 mm
Mounting Mode
Wall Mount
Standard
IP Degree of Protection
IP66
[Us] Rated Supply Voltage
380 → 500 V ac
Series Name
ATV320
Current Rating
20.7 A
For Use With
Altivar Machine ATV320
Power Rating
5.5 kW
Device Application
Motor Control, Open Loop Speed Control
This spec is not available in the specification table.
Output Frequency
0.1 → 599Hz
Physical Interface
Ethernet
Overall Length
320 mm