Schneider Electric ATV212WU15N4C Variable Speed Drive, 1.5 Kw, 3 Phase, 480 V, 2.6 A, 3.2 A, Altivar 212 Series
IP Degree of Protection
IP55
[Us] Rated Supply Voltage
480 V
Series Name
Altivar 212
Current Rating
2.6 A, 3.2 A
For Use With
AC Motors
Power Rating
1.5 kW
Output Frequency
0.5 → 200Hz