Schneider Electric ATV212WD75N4C Variable Speed Drive, 75 Kw, 3 Phase, 460 V, 111.3 A, ATV212 Series
infotip-icon
View other Inverter Drives dimensions or variations
Please select at least one specification below.
[Us] Rated Supply Voltage
460 V
Network Number of Phases
3
Series Name
ATV212
Current Rating
111.3 A
For Use With
Asynchronous Motors
Power Rating
75 kW