Schneider Electric ATV12HU15M2 Variable Speed Drive, 1.5 Kw, 1 Phase, 230 V Ac, 14.9 A, Atv 12 Series
infotip-icon
View other Inverter Drives dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Width
105 mm
Depth
156 mm
Mounting Mode
Cabinet Mount
IP Degree of Protection
IP20
[Us] Rated Supply Voltage
230 V
Network Number of Phases
1
Series Name
ATV 12
Current Rating
14.9 A
For Use With
AC Motors
Power Rating
1.5 kW
Output Frequency
400Hz
This spec is not available in the specification table.
Overall Length
143 mm