Omron LY4-AC120 Relay, 4PDT, 240VAC, 30VDC, 10A
Brand:
Omron
Model:
LY4-AC120
infotip-icon
View other Power Relay dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Contact Material
Silver Alloy
Contact Configuration
4PDT
Coil Voltage
120 V ac
Terminal Type
Quick Connect
Range of Product
LY Series
This spec is not available in the specification table.
rohs Compliant
YES
euEccn [PLAINTEXT]
NLR
product Traceability
No
Contact Voltage VDC
24
Contact Voltage VAC
110
Contact Current
10 A