Omron G7L2ATUBJCBAC100120 Relay, DPST-NO, 277VAC, 25A
infotip-icon
View other Power Relay dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Contact Material
Silver Alloy
Contact Configuration
DPST-NO
Coil Voltage
100 V ac
Terminal Type
Quick Connect
Range of Product
G7L Series
This spec is not available in the specification table.
rohs Compliant
YES
euEccn [PLAINTEXT]
NLR
product Traceability
No
Contact Voltage VAC
277
Contact Current
25 A