Omron Electronic Components G3VM-351VY1. Mosfet Relay, SPST-NO, 0.11A, 350V, Sop
infotip-icon
View other Solid State Relays dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Maximum Load Voltage
350 V
Product Range
G3VM Series
This spec is not available in the specification table.
rohsCompliant
YES
rohsPhthalatesCompliant
YES
SVHC
To Be Advised
Relay Terminals
Solder
Load Current
110 mA
On State Resistance Max
50 ohm
Isolation Voltage
3.75 kV
Contact Form
SPST-NO (1 Form A)
MOSFET Relay Package Style
SOP-4
I/O Capacitance Typ
0.8 pF