Omega PX319-200G10V Pressure Transmitter, Gauge, 0-200PSI
Brand:
OMEGA
Model:
PX319-200G10V
infotip-icon
View other Pressure Sensors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Max
85 °C
Operating Temperature Min
-40 °C
Supply Voltage Max
30 VDC
Supply Voltage Min
15 VDC
Operating Pressure Min
0 psi
Operating Pressure Max
200 psi
Supply Current
10 mA