Multicomp Pro PBTAMFR64BK100C Sleeving, Braid, 100M
infotip-icon
View other Cable Sleeves dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Color
Black
Material
PE
Standards Met
RoHS Compliant
Maximum Cable Diameter
9.5 mm
Minimum Cable Diameter
3.2 mm
Minimum Operating Temperature
-50°C
Maximum Operating Temperature
+150°C
Sleeve Diameter
6.4 mm