Multicomp Pro MPQLJ0221300 Res, 220R, 5%, 300W, Wirewound
infotip-icon
View other Chassis Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 5%
Overall Length
282 mm
Overall Width
40 mm
Overall Height
81 mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
220 ohm
Power Rating
300 W