Multicomp Pro MPMT21B104K250CT Cap, 0.1UF, 25V, Mlcc, 0805
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
0.1 µF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
25 V
Voltage Rating
25 V