Multicomp Pro MPMEF630P22J0I200 Cap, 0.22UF, 630V, Film, Radial
infotip-icon
View other Film Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
630 V
Capacitance
0.22 µF
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Min
-40°C
Operating Temperature Max
105°C
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Lead Spacing
15 mm