Multicomp Pro MPDPB1K1W80K4Q050 Cap, 8UF, 1.1KV, Film, Radial
infotip-icon
View other Film Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
1.1 kV
Capacitance
8 µF
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Min
-40°C
Operating Temperature Max
105°C