Multicomp Pro MPAPK4A4W22K0R200 Cap, 2.2UF, 440VAC, Film, Radial Box
infotip-icon
View other Film Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
440 VAC
Capacitance
2.2 µF
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Min
-40°C
Operating Temperature Max
105°C
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Lead Spacing
27.5 mm