Multicomp Pro MP0603N221G500CT Cap, 220PF, 50V, Mlcc, 0603
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 2%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.85
mm
Product Length
1.6
mm
Capacitance
220 pF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V