Multicomp Pro MP000500 Res, 360R, 1%, 0.1W, 0402, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Resistance
360 ohm
Power Rating
100 mW
Automotive Standard
AEC-Q200
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
50 V