Multicomp Pro MGRF2WJ0395AA9 Res, 3M9, 5%, 2W, Axial, Metal Film
Power Rating
2 W
Product Range
MGRF
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
3.5 kV
Operating Temperature Max
155°C
Operating Temperature Min
-55°C
Resistor Type
General Purpose
Resistance
3.9 Mohm