Multicomp Pro MGRF2WJ0156AA9 Res, 15M, 5%, 2W, Axial, Metal Film
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
2 W
Product Range
MGRF Series
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
3.5 kV
Operating Temperature Max
155°C
Operating Temperature Min
-55°C
Resistance
15 Mohm