Multicomp Pro MGRF1WJ0565A10 Res, 5M6, 5%, 1W, Axial, Metal Film
Power Rating
1 W
Product Range
MGRF Series
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
3.5 kV
Operating Temperature Max
155°C
Operating Temperature Min
-55°C
Resistance
5.6 Mohm