Multicomp Pro ME010-50804 Pin Header, 4 Position, 5.08MM
infotip-icon
View other Pluggable Terminal Blocks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Product Range
ME Series
Rated Current
16 A
Rated Voltage
300 V
Number of Position
4
Pitch Spacing
5.08 mm