Multicomp Pro MCWR12X3903FTL Chip Smd Resistor, Res, 390K, 1%, 0.25W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
390 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
390 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating
200 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V