Multicomp Pro MCWR12X2202FTL Res, 22K, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
MCWR
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
22 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Series
MCWR
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
22 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V