Multicomp Pro MCWR12X1803FTL Res, 180K, 1%, 0.25W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
180 kohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V