Multicomp Pro MCWR12X151 JTL Chip Smd Resistor, Res, 150R, 5%, 0.25W, 1206, Thick Film
Resistance
150 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Tolerance
± 5%
Series
MCWR12
Voltage Rating
200 V