Multicomp Pro MCWR12X120 JTL Res, Thick Film, 12R, 5%, 0.25W, 1206
Series
MCWR12
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
12 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Series
MCWR12
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
12 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
200 V