Multicomp Pro MCWR12X10R0FTL Res, 10R, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
10 ohm
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V