Multicomp Pro MCWR08X82R0FTL Res, 82R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCWR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Resistance
82 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V